Geoblog.pl    felekindie2012    Podróże    Ucieczka do Indii    Ostatnia plaża na północy Goa - Arambol

Ostatnia plaża na północy Goa - Arambol

Indie, Arambol

Spakowałem się i autobusem z Panaji pojechałem do Mapusy (bilet 11 Rs), tam przesiadłem się w drugi autobus (25 Rs) i po niespełna dwóch godzinach byłem w Arambol. Znów trafiłem w największy ukrop z dwoma plecakami na garbie (kocham to…) Pierwsza rzecz – dotarłem pieszo ze wsi na plażę, druga to wypiłem coś zimnego i zostawiłem bagaże w pierwszej restauracji i poszedłem szukać kwatery. Coco chaty są od 250 rupii do 500. Te tańsze są bez łazienki (wspólne pawilony sanitarne z WC i prysznicem dla kilku chatek), te droższe są z łazienką. Zrobiłem sobie spacer wzdłuż plaży, nie spiesząc się – postanowiłem wyszukać sobie czegoś fajnego po wrażeniach noclegowych w Panaji. Opłacało się poszukać. Nowy murowany pawilon na skarpie z trzema pokojami. Jeszcze pachnie nowością, a wszystkie sprzęty z metkami. Pokój 400 Rs. Balkon z widokiem… Arambol jest równie atrakcyjny jak Palolem, może nawet fajniejszy. Poza Rosjanami słychać jeszcze inne europejskie języki. Plaża to dwie zatoki, pierwsza szeroka, długa (ok. 3 km), druga mniejsza, klimatyczna, położona pod klifem i jeziorkiem ze słodką wodą. Jest to dość sympatyczne, choćby z tego powodu, że po kąpieli w morzu nie trzeba biec pod prysznic, żeby spłukać sól z ciała, która osadza się cienką, białą warstwą na skórze, można zażywać kąpieli w jeziorku na zmianę z morzem. Odległość jednego od drugiego to niecałe sto metrów.

karolinnee4
karolinnee4 - 2012-11-26 15:08
Witaj Piotrze!
my juz spakowani za pare h jedziemy na lotnisko.
Zyczymy wspanialego podrozowania:-)
do zobaczenia na szlaku;-)
Karola i Macin

zula - 2012-11-26 15:56
Zdjęcia są bardzo ładne ! , podoba mi się Arambol...

robert64
robert64 - 2012-11-26 17:49
Nowe zdjęcie profilowe oddające powagę Autora!

felekindie2012
felekindie2012 - 2012-11-26 18:09
Sułek, odezwij się na e-mail, plis. Zdjęcie jak zdjęcie , a powaga???

robert64
robert64 - 2012-11-26 18:21
Odpowiedziałem.

BoRa
BoRa - 2012-12-02 17:38
Dzisiaj trafiłam na wpisy tej podróży i jednym tchem doczytałam do tego wpisu. Piękne zdjęcia i fajne przeżycia.
Wyraźnie widzę przemiany - na lepsze. Podpis pod ostatnim zdjeciem w przedostatnim rzędzie mówi wszystko.
Gratuluję i cieszę się bardzo.
Widać, że pomysł z podróżą do Indii był strzałem w dziesiątkę.
pozdrawiam,
BoRa

felekindie2012
Piotr Biedrzycki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 72 wpisy72 242 komentarze242 1301 zdjęć1301 0 plików multimedialnych0