Geoblog.pl    felekindie2012    Podróże    Ucieczka do Indii    Dobrze mieć dobre stosunki sąsiedzkie

Dobrze mieć dobre stosunki sąsiedzkie

Indie, Palolem

Wczoraj wieczorem uczyłem moich Hindusów z lokalu „Rosemary” grać w bilard, pozmieniałem im trochę zasady na bardziej europejskie. Zupełnie nieźle grają, ten stół musiał już tu być co najmniej rok wcześniej. Pożyczyłem koleżkom moją maszynkę do strzyżenia włosów kupioną w Polsce specjalnie na ten wyjazd. Jak widać na zdjęciach jeszcze jej nie używałem, ale się przydała, grunt to dobre stosunki sąsiedzkie. Dziś z kolei przyszedł czas na naukę robienia placków ziemniaczanych. Dobrze, że w tak prymitywnych warunkach mimo wszystko mieli maszynkę, przez którą przepuściłem 5 kg kartofli, gdybym te 5 kg musiał trzeć na tarce to trochę by to trwało. Placki bardzo smakowały, jednak kucharz przyglądając mi się w akcji dodał trochę indyjskich przypraw i wyszły z tego chapati potatoes, też dobre. Dobre relacje z szefem Rosemary przyniosły korzyści w postaci dobrego jedzenia, czarnej kawy rano i innych smakołyków bez wydawania i tak już posiadanych przeze mnie skromnych środków. Wiedząc, że pojutrze rano wyjeżdżam z Palolem zrobiłem duże pranie. Przy tak wysokich temperaturach – w dzień około 30 stopni, niestety nic nie chce schnąć – jest taka wilgotność powietrza. Zabierając z Polski ręcznik, poszwę i inne tekstylia trzeba pamiętać, żeby były to tkaniny szybkoschnące. Jutro pakowanie i spotkamy się z północnej Goa.

zula - 2012-11-08 16:19
Finał w Palolem - polski i... pyszny ,
Szczęśliwej drogi !

felekindie2012 - 2012-11-08 19:29
Dzięki Zula, trzymaj kciuki, bo to się dopiero zaczyna

mat
mat - 2012-11-08 20:49
feluś! Ty miałeś ich kasować za granie w bilard a nie grać z nimi :P

I tak ci mega zazdroszczę ;)
U nas słońce zachodzi jak na andamanach o 15:30 :(

pozdro

felekindie2012 - 2012-11-09 10:50
Mati! Bądź czasem na skypie to pogadamy

robert64
robert64 - 2012-11-09 16:37
A broda rośnie, rośnie,rośnie.... No nieźle Ci w tym zarośnięciu! Nawet Zając powiedział, że Ci pasuje:-) U nas plucha, ciemność i pustość... Taki typowy listopad.Nie jaraj jak robisz zdjęcia, bo dymy idą straszne na obiektyw!
pozdrawienia od Justy, Emilki i Liska!

franek2002
franek2002 - 2012-11-10 01:42
Felek świetnie napisany wpis,a co do zdjęć to mam taką opinię jaką tata wyraził w komentarzu.

Pozdrawiam:Buffon,Sułek,Zuzka i Kudłata.

Piotr Biedrzycki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 72 wpisy72 242 komentarze242 1301 zdjęć1301 0 plików multimedialnych0