Geoblog.pl    felekindie2012    Podróże    Ucieczka do Indii    Olsztyn zasypany śniegiem

Olsztyn zasypany śniegiem

Polska, Olsztyn

Przyjechałem Polskim Busem do Olsztyna (bilet 25 zł), znalazłem kwaterę w dzielnicy Gutkowo. W Olsztynie mieszka mój synek Kosma, z którym nie widziałem się 3 miesiące. W zasadzie przyjazd do Olsztyna był pomysłem na szukanie pracy i mieszkania. Z mieszkaniami do wynajęcia nie ma problemu, jedynie kasa...Z pracą jest nie najlepiej. Przez trzy dni wysłałem 100 aplikacji bez odzewu. Z powodu nie najlepszej perspektywy spędzenia świąt w schronisku przyjąłem zaproszenie od Tomka ze Skierniewic (tego, który żegnał mnie na lotnisku w dniu wylotu do Indii). Więc jadę do Skierniewic. Podróżowanie po Polsce w zimie bez pieniędzy jest większym wyzwaniem niż podróżowanie po Indiach, tam można w najgorszym układzie przenocować pod chmurką, w Polsce byłaby to ostatnia noc. Niestety, hipokryzja naszych rodaków przeraża mnie; mój kuzyn z Międzyborowa na pewno postawi dodatkowe nakrycie na wigilijnym stole, a wypuścił mnie ze swojego domu na mróz jak jechałem do Olsztyna wiedząc, że nie mam na bilet. Drodzy rodacy, nie wygłupiajcie się z tym dodatkowym nakryciem, bo jakby zapukał włóczęga w wigilijny wieczór to zapewne nikt by nie otworzył drzwi. Wigilia powinna być w sercach przez cały rok, a nie tylko jeden raz w roku.
Jeszcze kilka zdjęć z ostatniego dnia w Palolem, smutny Międzyborów i mój szczęśliwy synek.

zula - 2012-12-21 21:48
...tekst mocny lecz jak prawdziwy - niestety :( .
Życie choć brutalne - przeplata się z chwilami dobrymi , gorszymi i bardzo trudnymi ...taki kalejdoskop dni.
Słońce w Palolem , zimny Międzyborów i przepiękne zdjęcie Twoje z Kosmą na finał !.
Życzę siły ...

felekindie2012
felekindie2012 - 2012-12-21 22:01
Dzięki Zula!

BoRa
BoRa - 2012-12-22 14:04
Rośnie przystojny mężczyzna, oj miło popatrzeć na zdjęcia taty z synkiem.

felekindie2012
Piotr Biedrzycki
zwiedził 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 72 wpisy72 242 komentarze242 1301 zdjęć1301 0 plików multimedialnych0